Як працює РЕБ: системи радіоелектронної боротьби діють за допомогою електромагнітних хвиль, які створюють перешкоди в системах зв’язку противника. Це руйнує їхні комунікації та радіолокаційні мережі, ускладнюючи координацію військових дій ворога та підвищуючи ефективність власних сил. Далі розглянемо детальніше типи РЕБів та їх принцип дії.
Що таке пристрій радіоелектронної боротьби (РЕБ)
Усунення загроз задовго до того, як їх можна побачити, надає збройним силам в повітрі, на землі і навіть на воді важливу перевагу в бою. Її забезпечення для підтримки місії – задача пристрою РЕБ. В основі його дії лежить використання електромагнітних хвиль для приглушення або маніпулювання ворожими сигналами. Цей тип обладнання руйнує мережі зв’язку між наземними або повітряними силами, перешкоджає передачі інформації в польових умовах, завдає шкоди радіолокаційній активності тощо. Далі ми розглянемо, як працює РЕБ, чому він є важливим інструментом у сучасній війні, який може створити значну перевагу для збройних сил і відомств національної безпеки.
Типи РЕБів
Системи РЕБ різняться за формою та призначенням, від мініатюрних пристроїв, що поміщаються в кишеню, до масивних радарів, які транспортуються вантажівками.
За призначенням їх поділяють на:
- тактичні – з радіусом дії до 50 км, для локальних задач на окремих ділянках фронту. Вони захищають опорні пункти та інші позиції. Чим більше таких комплексів на передовій, тим ефективніше вони працюють проти безпілотних літальних апаратів (БпЛА).
- оперативно-тактичні – що мають радіус дії до 500 км. Зазвичай це автономне обладнання, встановлене на шасі вантажівок, оснащене потужними генераторами перешкод. Часто вони можуть підключатися до супутникового зв’язку для формування єдиної мережі, що дозволяє відстежувати ворожі ретранслятори, цілі та блокувати канали зв’язку. Деякі моделі також можуть діяти в тилу ворога, створюючи підмінну станцію для розповсюдження дезінформації, що порушує злагодженість між підрозділами.
- стратегічні – комплекси такого рівня мають не всі країни, вони діють на площах понад 500 кілометрів. Що дозволяє протистояти ворожим кораблям, літакам та іншій техніці ще до перетинання ними кордонів.
Як працює РЕБ Saqribs?
Ця антидронова окопна система включає комплект з чотирьох модулів генераторів перешкод, що можуть розширюватися до восьми, забезпечуючи безшовне придушення каналів управління FPV-дронів противника на частотах від 630 до 1020 МГц. Також можливе виготовлення пристроїв на інші частоти під замовлення.
Як працює РЕБ Saqribs: cистема аналізує сигнали управління FPV-дронів противника та генерує спрямовані перешкоди в відповідному діапазоні частот, що призводить до втрати контролю над дронами, обладнання ефективне навіть у складних умовах бойових дій.
Ключові особливості роботи РЕБ Saqribs:
- Антенно-фідерний тракт: використовуються антени власної розробки з широкосмуговою діаграмою спрямованості, що забезпечує ефективне покриття у всьому діапазоні частот роботи станції.
- Розташування антен: Антени встановлені на мініщоглі, що виключає взаємний вплив і спотворення діаграми випромінювання.
- Захищене розташування: Станція розташовується в безпечному місці, що зменшує ймовірність її знищення противником.
- Мобільність: У автомобільному виконанні станція встановлюється на дах автомобіля, а в броньованому виконанні – комплектується демпферами та платформою для зварювання.
- Живлення: Пристрій живиться від блоку живлення виробника або від бортової мережі автомобіля/бронетехніки напругою 12/24 В.
Використання засобів РЕБ дозволяє досягти порушення або виведення з ладу електронних систем зв’язку противника, збору розвідувальної інформації, а також допомагає захистити людські життя. Як працює РЕБ Saqribs, так і інші системи РЕБ, ефективно забезпечують захист та підтримку місій збройних сил.